לאחרונה אנחנו רואים יותר ויותר אנשים שבוחרים להעביר את יום העבודה שלהם בבית הקפה, לפתוח שם את המחשב ולשבת על המשימות היומיות. מתי מומלץ לאמץ עבודה מבית קפה? ולמי זה מתאים? כל התשובות בהמשך!


עבודה מבית קפה:
למי זה מתאים?

יש אנשים שלא נוח להם לעבוד מהבית. בין אם הם מרגישים שבבית קשה יותר להתרכז ולהישאר מפוקסים על המשימות בעבודה, ובין אם הבית שלהם הוא סביבה רועשת או מלאת הפרעות.

במקרים כאלה, אנשים רבים בוחרים להעביר את המשרד הביתי שלהם לבית הקפה הסמוך, ולעבוד עם המחשב הנייד משם. זה כמובן לא מתאים לכולם, ויש אנשים שהרעש מבית הקפה יכול להפריע להם ולמנוע מהם לבצע את המשימות שלהם. במקרים כאלה אותם האנשים יעדיפו לעבוד ממשרדים מסודרים. למרות זאת עבודה בבית קפה היא בחירה מוכרת ונפוצה ורבים אוהבים את האופציה הזו.

עצמאים וגם שכירים רבים לפעמים עובדים במשרה "מרחוק", כזו שאין לה משרד פיזי אליו העובדים נדרשים להגיע. במידה ואין לכם משרד ובכל זאת אתם מעוניינים לעבוד מחלל עבודה ייעודי, תוכלו לעבוד מבית קפה או לשכור משרד לפני הצורך שלכם. במקומות רבים ניתן למצוא חללי עבודה להשכרה לטווח קצר, חלקם אפילו מאפשרים השכרה יומית ללא התחייבות!


איך למצוא את בית הקפה המתאים?

חשוב לדעת לבחור את בית הקפה המתאים לעבוד ממנו. כיום הרבה בתי קפה מותאמים לישיבה של לפטופיסטים, אבל עדיין קיימים כמה בתי קפה שפחות אידיאלי לשבת לעבוד בהם.

קודם כל חשוב שתבררו האם המקום מחובר לאינטרנט, בתי קפה מסוימים לא פותחים את רשתות הווייפיי שלהם בחינם לציבור הרחב מה שיכול להקשות על עבודה בהם.

נסו לחפש באינטרנט מקומות שמפרסמים מראש שהם מתאימים לעבודה מרחוק, יש אפילו בתי קפה שמעניקים הנחות ודילים לאנשים שבאים לשבת ולעבוד אצלם וכן בתי קפה שדואגים לחלל מיוחד השמור לישיבה עם מחשב.


מה לקחת איתכם לעבודה מבית קפה?

טיפ חשוב נוסף הוא לזכור להביא איתכם מטען ואוזניות. אם יש לכם אוזניות מבודדות רעש, מה טוב.

לרוב בבתי קפה מתנגנת מוזיקת רקע, ואל אף שהיא לרוב נעימה, היא יכולה להפריע לכם אם אתם בדיוק מבצעים משימה שדורשת ריכוז. במקרים כאלה אוזניות מבודדות רעש יעזרו לכם להתנתק מרעשי הרקע ולהישאר מרוכזים.

חשוב לדאוג גם למטען, לפעמים אנחנו לא שמים לב לשעון שרץ והבטרייה של המחשב יכולה להיגמר ולהשאיר אותנו תקועים באמצע פרויקט.


יתרונות של עבודה מבית קפה

לעבודה בבית קפה יתרונות רבים. היא שוברת שגרה ויכולה להכניס אווירה אחרת ליום עבודה משמים וסטנדרטי. כמו כן, אתם לא צריכים לדאוג להפסקות אוכל ושתייה – הכל נמצא במרחק הזמנה אחת. עוד יתרון זה שבבתי קפה אתם יכולים לשבת יחד עם חברים נוספים ולעבוד איתם, או לקבוע פגישות שלא דורשות חדר ייעודי.


חסרונות של עבודה מבית קפה

כאמור יש אנשים שזה לא בהכרח תתאים להם. אנשים שמעדיפים פרטיות בזמן העבודה, אנשים שקשה להם להתרכז כשיש התרחשויות מסביב או אנשים שחייבים אווירה משרדית כדי להרגיש פרודוקטיביים. אי אפשר גם להתעלם מהפן הכלכלי, אם יושבים לעבוד כל יום בבית קפה ההוצאות על אכילה בחוץ גדלות משמעותית.


כיצד לבחור את מה שנכון עבורכם?

חשוב להבין שאין פה עניין של "נכון" או "לא נכון", ולכל אחד יש העדפות שונות לגבי סביבת העבודה שלו. ההמלצה הטובה ביותר היא להתנסות בכל השיטות עד שתגיעו לשילוב האידיאלי מבחינתכם.

נסו לשבת ולעבוד בבית קפה המתאים לעבודה מרחוק, ובדקו אם זה עוזר לכם. מומלץ לנסות להשוואה גם עבודה במשרד להשכרה ולראות האם הפער במחיר משתלם לכם והאם עדיף לכם להמיר את הוצאות האוכל להוצאות שכירות.


חווית עבודה היברידית: מגוון אפשרויות

העידן הנוכחי של עבודה היברידית הביא איתו המון חידושים ושיפורים. חלק מהאנשים מתחברים אליהם יותר, וחלק מעדיפים את השיטות הישנות. מה שכן, אי אפשר להתווכח עם כך שהאופציות גדלו, כיום כל אדם יכול להתאים לעצמו את לו"ז העבודה הנוח עבורו ואת שיטת העבודה שתהיה עבורו הכי אפקטיבית. קחו לכם כמה ימים להתנסות בעבודה באווירה שונה ממה שאתם רגילים, ואולי תופתעו לטובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *